Invitatii pe orice tracker

Invitatii pe orice tracker

iplay supertorrent filelist revtt TL ....Si altele....

AcasaPortalCalendarFAQInregistrareConectare
Conectare
Utilizator:
Parola:
Conectare automata: 
:: Mi-am uitat parola

Distribuiţi | 

Emulator PS2

In jos 
AutorMesaj
mihaiavrig
Admin

Numarul mesajelor : 81
Data de inscriere : 19/08/2009
Varsta : 25
Localizare : Avrig

MesajSubiect: Emulator PS2   Lun Aug 24, 2009 12:33 am

Emulator de ps2 care merge...
Am caut mai mult de 1an si am facut update-uri la program pentru a putea juca si intr-un final am reusit:-)
Probabil sunt si alti care vor de aceea am deschis topic-ul cu un tutorial pentru download-ul programului PM si da daut link-ul.L-as fi pus dar nu stiu daca am voie "nu este link de torrent este un link de stick online cu un upload facut de mine daca aveti idee si-l pot pune imi ziceti si dau edit"
1.Sa aveti download-at DAEMON TOOLS
2.Deschideti fisierul "pcsx2 0.9.6" dati CONFG>CONFIGURE
3.Graphics sa fie selectat GSdx 890(MSVC 15.00,SSE2) 0.1.14 'da-ti configure iar la render alegeti DIRECT3D10(HARDWARE) pentru WINDOWS VISTA/7
Windows XP Selectati GSdx 890(MSVC 15.00,SSE2) 0.1.14 'da-ti configure iar la render alegeti DIRECT3D9 (HARDWARE) pentru un PC bunicel sau ZeroGS 0.97.1 Configure si bifati TOT in DREAPTA pentru pc-ul mai slabutz..
4.First Controller dati configure sa puneti butoanele cum vreti voi sau le lasati pe cele puse de mine
5.CDVDROM selectati Gigaherz's CDVD Plugin 0.7.0 dati CONFIGURE si selectati D.E.F.H ... etc "care din ele este daemon tools la voi...la mine exemplu este H-ul"
6.Bios sa fie selectat EUROPE v02.00.... daca nu va apare nimica in stanga jos este "set bios directory"dati click intrati in folder-ul unde ati extras emulatorul si dati click pe folder-ul BIOS...
Dati OK...
7.Config>CPU in stranga bifati tot in dreapta sus sa fie bifat NORMAL
8.Config>Speed Hacks bifati USE 3X Cycle Rate

Dupa ce ati facut toate acestea "si aveti imaginea jocului montata cu daemon tools"dati FILE>RUN CD/DVD and PLAY..

ATENTIE

Merg doar jocurile gen FIGHTING pentru ca se pot controla cu joystick-ul jocurile care sunt controlate cu acele butoane care se rotesc "scz dar nu stiu cum se numesc" merg si acelea dar nu puteti juca din cauza controlerului...

Jocurile testate sunt .. Tekken 5..Dragon Ball Z Budokai 1.2.3 & Budokai Tenkaichi 3..King Of Fighters...Naruto Ultimate Ninja 3"acesta merge doar cu DIRECT3D10 adica doar la VISTA&WIN 7"
Aveti nelamuriri comm or pm me

UPDATE IMPORTAN- Puteti Juca orice gen de jocuri de acum incolo ...va duceti la config>configuration la
First Controller alegeti Lilipad

ENJOY!!!

Sus In jos
http://tequila-torrent.forumz.ro

Emulator PS2
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Invitatii pe orice tracker :: Entertainment :: Games-
Mergi direct la: